Zpět

Aktuality

Pour féliciter 2023

Zdravíme všechny příznivce a návštěvníky našeho muzea. Chtěli bychom Vám ze srdce poděkovat za projevený zájem v letošním roce. Každé Vaší návštěvy si velmi ceníme a jsme rádi, že Vás asijské umění staré stovky let zajímá stejně, jako nás samotné.

Také bychom rádi vyslovili potěšení, že si Vámi vybrané artefakty ať už přímo z muzea, či z nového e-shopu kupujete a zdobíte jimi své domovy a kanceláře.

Tímto Vám za naše muzeum Chinaart přejeme klidné prožití vánočních svátků a vykročení pravou nohou do nového roku.

Otevírací doba přes svátky:

Pá 22.12.2023 - Zavřeno
So 23.12.2023 - Zavřeno
Ne 24.12.2023 - Zavřeno
Pá 29.12.2023 - Otevřeno
So 30.12.2023 - Otevřeno
Ne 31.12.2033 - Zavřeno

Nové historické předměty

S přicházejícím jarním počasím jsme muzeu China Art vdechli nový život a obohatili ho o nové historické předměty. Naleznete v něm tak nové sochy Buddhů, vázy nebo také obrazy.

V muzeu můžete zhlédnout několik místností s jinou tématikou, které Vás vtáhnou do historické Číny, Japonska či Indie.

Návštěvu muzea můžete spojit také s procházkou v Jílovém u Prahy, kde se muzeum nachází a spestřit si tak nadcházející víkend.

V případě zájmu si navíc můžete kousek našeho muzea odnést domů a doplnit si interiér krásnou čínskou keramikou nebo vyzdobit zahradu originální historickou sochou buddhy.

Budeme se na Vás těšit!

Otevřeno pátek až neděle od 10:00 do 18:00.

Co vše můžete na výstavě China Art vidět a případně i zakoupit?

Všude přítomný je Buddha. Buddhu zde najdete v různých velikostech a stáří. Rovněž pestrost materiálů z kterých jsou sošky vyrobeny je veliká. Zastoupen je zde například bronz, kamen, dřevo, keramika a jiné.

Značně zastoupené jsou rovněž vázy, dózy a talíře. Jak vázy, tak talíře jsou ručně malované různými technikami. Nechybí ani typický modro bílý motiv. Právě tímto modro bílým motivem byl inspirován známý český porcelán cibulák.

Tak jako drtivá většina artefaktů v tomto muzeu, jsou i vázy vyrobené před více jak sto lety.
V muzeu nejsou žádné předměty, které by byly vyrobeny v pozdějším období čínské lidové republiky. K vidění je zde i typický původní čínský nábytek.

Samostatnou kapitolou výčtu předmětů na výstavě China Art jsou obrazy. Můžete zde zhlédnout obrazy svitkové i keramické, a to jak závěsné, tak samostatně stojící.

Čím je výstava čínského umění zajímavá? Kromě toho, že obsahuje nevídané množství čínských artefaktů, najdete zde i unikátní sbírku čínských pečetidel.

Těšíme se na Vaší návštěvu.